431962. KAFFE- och MATSERVIS, porslin, 44 delar, "Måsen" Bing & Gröndahl.
Bestående av: 15 kaffekoppar med fat., 2+1 mindre kaffekoppar med fat, 3+2+1 assietter, 3+3 bordstallrikar, 6 mattallrikar, gräddkanna, 1+1 tandpetsställ, namnbricksställ, 1+1 mindre skålar, skål, fat med hänkel, udda kaffekopp samt 5+3 fat medföljer.
Slitage, enstaka nagg, mestadels 21:a sortering.