Soffbord, ovalt, längd 98, bredd 56, höjd 43,5 cm. 2 lampbord, längd 44,5, bredd 36,5, höjd 42,5 cm.
Bruksslitage, repor, böjd ringstomme på ovalt bord, mindre nagg.