KAJSA & NILS STRINNING. Hyllsystem 'Continental' för String, 1960/1970-tal.

431812. KAJSA & NILS STRINNING. Hyllsystem 'Continental' för String, 1960/1970-tal.

Hyllsystem med 3 sektioner av teak och stål, systemet består av 10 hyllplan med måtten 78x20 cm, 2 hyllplan med måtten 78x30 cm, 1 skrivskiva med måttet 78x46 cm, 1 skrivbordsdel med 2 lådor med måttet 78x30 cm, 1 vitrinskåp med 1 hyllplan av glas med måttet 78x30 cm och 1 skåp inredd med 2 större och 1 mindre låda samt 1 hyllplan.
Systemets bredd 238 cm
Djup 46 cm
Höjd 186 cm.

Bruksslitage och några mindre tryckmärken, ett lås saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Systemets bredd 238 cm
Djup 46 cm
Höjd 186 cm.

Antal besök: 4 463