JOSEF KRIEHUBER. akvarell på papper.

431657. JOSEF KRIEHUBER. akvarell på papper.

Josef Kriehuber (1801 Wien - 1876 Wien); Akvarell på papper, höger signerad och daterad 865, baksida med utdrag ur auktionskatalogen, ramas in under mattan bakom glas. Mått ca ram 31,5 x 38,5 cm, Passepartout 17 x 22,5 cm. V.

Mycket gott skick, spricka i ramglaset.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 668