431342. AXEL EINAR HJORTH ELLER DAVID ROSÉN. Sidobord, lackad furu. Nordiska Kompaniet 1930/40-tal.
125 x 34,5 cm, höjd 60 cm.
Proveniens
Renoverat, förstärkningar, bruksslitage.