Proveniens Carin Nilsons ateljé. Blå glasskål. Stomme av mässing. Behängd med prismor. 3 ljusarmar. En ljuspunkt. Ljus, troligen målade av Carin Nilson.
Bruksslitage.
Bruksslitage.