FIGURINER, 5 st, efter John Bauer, ur Troll och Tuvstarr, Rosa Ljung, keramik, 1900-talets andra hälft.

430940. FIGURINER, 5 st, efter John Bauer, ur Troll och Tuvstarr, Rosa Ljung, keramik, 1900-talets andra hälft.

Samtliga etikettmärkta. Försedda med grönt tyg undertill.
1 st tuvstarr, höjd 13 cm.
4 st troll, höjd 14-20 cm.

Bruksslitage, största troll med ett smärre nagg på kappa vid höger hand.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st tuvstarr, höjd 13 cm.
4 st troll, höjd 14-20 cm.

Antal besök: 5 721