KAFFESERVIS, porslin, 19 delar, Rörstrand 1920-30-tal.

430563. KAFFESERVIS, porslin, 19 delar, Rörstrand 1920-30-tal.

Stiliserad dekor i svart och guld mot vit botten. 16 kaffekoppar med fat (+2 extra koppar), 1 kaffekanna, 1 gräddsnipa och 1 sockerskål.

Bruksslitage. 2 fat med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 545