TRÄTRÅG, med oljemotiv, 18/1900-tal.

430520. TRÄTRÅG, med oljemotiv, 18/1900-tal.

Motiv målat av P. E. Asplund, brickmärkt. Monterat snöre för vägghängning.
Längd ca 99 cm.

Bruksslitage, sprickor, senare bemålning, kompletterad med platta undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 99 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 115