KAFFE/TESERVIS, porslin, 14 delar, Meissen.

430502. KAFFE/TESERVIS, porslin, 14 delar, Meissen.

Dekor av lökmönstret. 8 kaffekoppar med fat (+2 extra koppar), 1 kaffekanna, 1 tekanna, 1 mjölkkanna, 1 skål, 2 kakfat med genombruten kant.

Bruksslitage. 3 koppar, 4 fat och 1 lockknopp med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 281