RING i 18K gulguld besatt med grön sten samt 4 diamanter om totalt ca 0,10 carat, Hellström & Åhrling Ab, Stockholm, 1961.

430486. RING i 18K gulguld besatt med grön sten samt 4 diamanter om totalt ca 0,10 carat, Hellström & Åhrling Ab, Stockholm, 1961.

Ring i 18K gulguld besatt med cabochonslipad grön sten (smaragd?) Två diamanter på var sida i vittguldfäste.
Vikt 3,6 gram.
Storlek 15,5/49.
Stämplad H&Å, Stockholms stadsstämpel, Kattfot, 18K, L9.

Bruksskick.
Repor på grön sten samt på ring.
Lite bucklig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 3,6 gram.
Storlek 15,5/49.

Bruksskick.
Lite bucklig.

Antal besök: 852