ALEXEJ ILJITSCH BASCHLAKOW. utställning affisch 1. Separatutställning i Galerie Brusberg 10.04. /25.05.1965.

430199. ALEXEJ ILJITSCH BASCHLAKOW. utställning affisch 1. Separatutställning i Galerie Brusberg 10.04. /25.05.1965.

Alexej Ilyich Baschlakow (06.08.1936 - 27.11.1980 Hannover); litografi på papper, numrerad 11/50 i grafit och signerad med förkortningen B & J, oramad. Mått ca. 50 x 70 cm.

Blad brunad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blad brunad.

Antal besök: 990