TAKLAMPA, möjligen Hans Bergström, 1900-talets mitt. Höjd ca 72 cm.

430168. TAKLAMPA, möjligen Hans Bergström, 1900-talets mitt. Höjd ca 72 cm.

Stomme av målad metall. Klädd skärm. Fyra ljuspunkter. Diameter ca 75 cm.

Ej funktionstestad. Smutsad skärm med hål och skador. Något anlupen metall med färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 984