SMYCKEN, 6 delar, silver samt guld, 1900-tal.

429665. SMYCKEN, 6 delar, silver samt guld, 1900-tal.

1 st Armband, silver, olika tillverkare till hängen, utländska samt Svedboms Guld & Ädelstenar, Sverige, vikt 7 gram.
1 st Ring, silver, med Turkos samt pärlor, vikt 8 gram.
1 st Hänge, silver, kan öppnas, för foto, vikt 5 gram.
1 st Brosch, silver, i form av löv, vikt 3 gram.
1 st Halsband med smycke, silver, Kultasepät Sten & Laine, Finland, 1975, vikt 16 gram.
1 st Örhänge, 18k guld, vikt 0,43 gram.

Örhänge saknar pärla, Ring saknar pärla, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 006