42966. PARTI SILVER, 10 delar, bland annat pokal samt bestick, 1800/1900-tal. Total vikt (inkl träskaft) 768 gram.
Bestående av: Såsslev otydliga stämplar, 5 st gafflar Danmark, 2 st skedar F O Ahlström 1853-54 samt sked O Hagrelius.
Pokal GAB 1936, höjd 19 cm.
Slitage. Gravyrer. Bucklor.