Kniv med fodral F.E.S längd 29 cm.
Kniv snidat trä/mässing längd inklusive fodral 26,5 cm.
Jakt/posthorn mässing längd 22,5 cm.
Kruthorn längd 22 cm samt cigarrettetui 11 x 8 cm.
Bruksslitage, etui med smårepor.