CARIN NILSON(1884-1973). Skulptur, byst, gips, signerad och daterad 1937.

429341. CARIN NILSON(1884-1973). Skulptur, byst, gips, signerad och daterad 1937.

Proveniens Carin Nilsons ateljé. Pojke. Bronspatinerad. På piedestal, total höjd ca. 158 cm. Byst inklusive sockel ca. 46 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 229