BESTICK, silver, 52 delar, Sverige samt Norge, 1900-tal, totalvikt 978 gram.

429176. BESTICK, silver, 52 delar, Sverige samt Norge, 1900-tal, totalvikt 978 gram.

34 st skedar, längd 9 - 11,5 cm, vikt 437 gram.
3 st knivar, längd 21,5 cm, totalvikt 158 gram.
6 st dessertskedar, längd 14,5 cm, vikt 118 gram.
6 st bordsgafflar, längd 18 cm, vikt 243 gram.
3 st bident, längd 9,5 - 11,5 cm, vikt 22 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 972