4290239. MIDO, urverk, Ocean star, 1960-tal.
Automatiskt uppdrag med datum.
Verknummer: 4949
Kaliber: 1137
Diameter: 31 mm
Separat plexiglas och krona medföljer.
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Servicehistorik okänd. Bruksslitage.