428961. FÖNSTERLAMPOR, ett par, samt VÄGGLAMPA, gulmetall/prismor, 1900-talets andra hälft.
Fönsterlampor, höjd exkl. kedja/sladd 15 cm.
Vägglampa, höjd 25 cm.
Bruksslitage, prismor ej genomgångna, en fönsterlampa med förlängd elsladd, ej funktionstestade.