SKÅL SAMT LOCKSKÅL, stengods, Art Deco, Uppsala Ekeby, 1900-talets första hälft.

428933. SKÅL SAMT LOCKSKÅL, stengods, Art Deco, Uppsala Ekeby, 1900-talets första hälft.

Gröntonad glasyr med orange detaljer. Lockaskens höjd ca 8 cm. Skålens diameter ca 22 cm.

Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytslitage.

Antal besök: 746