428930. SKÅLAR, 2 st, Orrefors, samt ISHINK, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.
Skål signerad Orrefors, höjd 8 cm.
Skål signerad OP(?) (möjligen Sven Palmqvist), höjd 9 cm.
Ishink med metallhandtag, etikettmärkt Handmade Kosta Sweden, höjd exkl. handtag 12,5 cm.
Bruksslitage.