ALFRED VON WALDENBURG. olja på duk.

428892. ALFRED VON WALDENBURG. olja på duk.

Friedrich August Eduard Alfred von Waldenburg (1847/12/17 Berlin - 03.1915 Lugano); Olja på duk sign och daterad 1878, inramat yngre. Mått ca 63 x 74 cm ram, målning 51 x 63 cm.

smutsig, restaurerad, fin ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 368