DIVERSE, 8 delar, koppar, mässing och trä, 1800-1900-tal.

42867. DIVERSE, 8 delar, koppar, mässing och trä, 1800-1900-tal.

Kaffepannor, 3 st samt matkärl, koppar, en panna märkt CWS, 1800-tal.
Ljusstakar, ett par, mässsing, Skultuna bruk no 12.
Mortel med stöt, mässing, Holmens bruk.
Träskrin.
Höjd ca 8-24 cm.

Slitage, ett handtagsfäste på träskrin utbytt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Träskrin.
Höjd ca 8-24 cm.

Antal besök: 1 304