Proveniens Carin Nilsons ateljé. Bonad björk, 2 lådor, claw and ball fötter, längd ca. 120, bredd 69, höjd 77 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar. Lagning på fot.
Nycklar saknas.