W.H. SUGDEN. Stokesay slott. Gotiskt herrgård i länet Shropshire.
428091. W.H. SUGDEN. Stokesay slott. Gotiskt herrgård i länet Shropshire.
W.H. Sugden (målare 19/20. Århundrade, verksam i England); akvarell på papper, signerad nedre högra och daterad 1910, bakom glas, magnifik gyllene ram. Mått ca. 44 x 38 cm ram.