427879. BÖCKER, 3 stycken, medicinsk litteratur, 1800-1900-tal.
"Svenska Farmakopén, Pharmacopea Svecia ED VIII"
P.A:Norstedt & Söner 1901.
"Svensk Drogist-handbok", utgiven av Karl Kjellander, 1922. "Kemisk teknisk reseptbok", D.S . Hector,1919.
Ålders-samt bruksslitage.
Gulnade sidor, märken, fläckar.