SERVISPORSLIN, 54 delar, "Sanssouci", Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.

427487. SERVISPORSLIN, 54 delar, "Sanssouci", Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.

14 kaffekoppar med fat, 11 tekoppar med fat, 22 assietter, kaffekanna, sockerskål och gräddsnäcka på bricka, ett par ljusstakar, fat.

Bruksslitage. Fatets diameter 33 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 644