427441. MATSERVIS, 66 delar, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand.
12 mattallrikar, 12+12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 3 uppläggningsfat, 4 uppläggningsskålar, kanna.
Bruksslitage. Mindre missfärgningar, nagg och krackelyr förekommer.