427370. DAVID ROSÉN. Taburett "Berga", syrabetsad furu. Nordiska Kompaniet 1940.
Märkt med nr 43356 under. 40 x 35, höjd 40 cm.
Proveniens
Bruksslitage, fläckar, nagg på två ben.