VASER, 2 st. Mosaikkeramik, Vallauris, Gerbino, 1900-tal.

427179. VASER, 2 st. Mosaikkeramik, Vallauris, Gerbino, 1900-tal.

Vaser polykroma med rut samt blomdekor
Vas med övre diameter 12, höjd 15 cm
Vas med övre diameter 9, höjd 19 cm.

Den högre vasen med lite slitage på fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 572