SKED, slev samt såsskål, silver, 1800/1900-tal.

426874. SKED, slev samt såsskål, silver, 1800/1900-tal.

Soppslev längd 42 cm
Salladssked 25 cm
Såsskål med handtag längd 16, höjd 9,5 cm.

Bruksslitage, samt såskanna med svärtning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Soppslev längd 42 cm
Salladssked 25 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 933