FICKUR, 4 st, omärkt / Echappement / Delft Cavis / Helsa, 18-/1900-tal.

426732. FICKUR, 4 st, omärkt / Echappement / Delft Cavis / Helsa, 18-/1900-tal.

Omärkt jaktur, boett silver, diameter 55 mm, nyckelur / spindelur, nyckel.
Echappement Geneve - Schweiz, diameter 50 mm, nyckelur.
Delft Cavis, diameter 46 mm, nyckelur, nyckel, visare saknas.
Helsa - Schweiz, diameter 43 mm, ej examinerad, löst glas.

Slitage.
Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.
Ej funktionstestade.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 866