426208. PARTI BELYSNING, 4 delar, Tiffanystil, Globen AB, 1900-tal.
Blå bordslampa, höjd 27,5 cm
Bordslampa med rosor, höjd 26 cm
Bordslampa i form av fyr, höjd 37 cm
Fönsterlampa, höjd skärm, 10 cm.
Bruksslitage, någon enstaka del till fyrens räcke saknas.
Ej funktionstestat.