426060. PLÅTBIL, samt garage, Johann Distler of Nuremburg, 1920/1930-tal.
Batteridrivna fram och baklyktor.
Bil längd 25, bredd 10, höjd 12 cm
Garage längd 30, bredd 16,5, höjd 20 cm.
Bilen saknar batteri samt saknar lampor, smärre slitage samt mindre färgnötning.
Garaget med smärre slitage och smärre bucklor.