425688. GOLVLAMPA, ett par, 1940/50-tal.
Paret snarlika lamphållare, en med ljushållare i gulmetall, en med svart i plast
Höjd inkl. skärmhållare 146 cm, patinerad metall med detaljer i mässing.
Bruksslitage, smärre repor och tryckmärken.
Elfunktionen ej testad.
Elfunktionen ej testad.