425473. NILS GUNNAR ZANDER. Ansikte, skulptur, glaserat lergods, signerad N G Zander.
Ansikte höjd ca 11,5 cm.
Medföljer lös sockel av lergods, omärkt, ca 9 x 7,5 höjd ca 6 cm.
Sockel med avslag. Möjligt nagg på huvudets topp, alternativt tillverkningsdefekt.
Nils Gunnar Zander (Född 1944)