KOPPAR, MÄSSING OCH TRÄFÖREMÅL, 1800-1900-tal.

425187. KOPPAR, MÄSSING OCH TRÄFÖREMÅL, 1800-1900-tal.

Trämått, krönt, 10 liter. Midjekrukor, 2 st, mässing samt koppar, en märkt Skultuna. Kanna, mässing, Westerås. Kopparform.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 942