SOFFA OCH PELARBORD, nyrokoko och nyrokokostil, 1800-1900-tal.

424825. SOFFA OCH PELARBORD, nyrokoko och nyrokokostil, 1800-1900-tal.

Soffa, nyrokoko, rygghöjd 101 cm, längd 140 cm
Bord, nyrokokostil, höjd 62 cm, längd 95 cm, bredd 64 cm.

Bruks och åldersslitage
Benen på bordet behöver limmas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruks och åldersslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 996