KERAMIK, 8 delar, Tillinge, Boda/Oskarshamn.

424429. KERAMIK, 8 delar, Tillinge, Boda/Oskarshamn.

Boda: Skål, höjd 11, diameter 23,5.
Skål, höjd 10, diameter 23.
Skål, höjd 9,5, diameter 17.
Ytterfoder, höjd 9,5, diameter 11,5.

Tillinge: Form, höjd 9, bredd 15, diameter 15.

Boda/Oskarshamn: Gallerfat, 3 st, höjd ca 4,5 diameter 23.

Slitage, galsyrdefekter, nagg, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, höjd 10, diameter 23.
Skål, höjd 9,5, diameter 17.

Antal besök: 2 242