Boda: Skål, höjd 11, diameter 23,5.
Skål, höjd 10, diameter 23.
Skål, höjd 9,5, diameter 17.
Ytterfoder, höjd 9,5, diameter 11,5.
Tillinge: Form, höjd 9, bredd 15, diameter 15.
Boda/Oskarshamn: Gallerfat, 3 st, höjd ca 4,5 diameter 23.
Slitage, galsyrdefekter, nagg, sprickor.
Skål, höjd 10, diameter 23.
Skål, höjd 9,5, diameter 17.