424358. BORD, med klaffar, teak, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-tal.
Sidobord med klaffar samt hyllplan i rotting
Mått utfällt, längd 90,5, bredd 40, höjd 55 cm
Med klaffar nedfällda, längd och bredd 40 cm.
Ett rottingband på hyllan av, bordsskiva med repor.