ALLMOGEFÖREMÅL, 5 st, 1800-tal.

4241119. ALLMOGEFÖREMÅL, 5 st, 1800-tal.

3 skedar, horn, största längd 20 cm.
Svepask, höjd 13 cm, längd 30 cm.
Smyckesskrin med intarsia, höjd 7 cm, längd 20 cm, bredd ca 13 cm.

Åldersslitage, smärre fläckar och märken förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 259