Stövelkneckt, patinerad metall.
Eldgaffel samt skyffel, smidesjärn, 1800-tal.
Strykjärnsfot, mässing, dat. 1832.
Längd ca 23-90 cm.
Slitage.
Längd ca 23-90 cm.
Slitage.