SKÄKTETRÄ, 3 stycken, 1800-tal.

424036. SKÄKTETRÄ, 3 stycken, 1800-tal.

Omålat, märkt KPD, 1844, längd 66,5 cm
Större, allmogemålat, märkt BPD 1847, längd 59,5 cm
Mindre, allmogemålat, märkt PPD, längd 58 cm.

Bruks och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruks och åldersslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 177