LOTHAR SCHLÜTER (GEB. 1928). Dynlandskap.

4238732. LOTHAR SCHLÜTER (GEB. 1928). Dynlandskap.

Lothar Schlüter (f. 1928), sanddynelandskap, olja på duk, signerad, ca. 80 x 120 cm, med ram ca. 96 x 135 cm

Lothar Schlüter kommer från Kiel och är känd som marinmålare.

Minimala tecken på användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 337