HERRARMBANDSUR, Rolex, Oysterdate Precision, stål, 1950-tal.

423460. HERRARMBANDSUR, Rolex, Oysterdate Precision, stål, 1950-tal.

Urets diameter 32,5 mm.
Vit våfflad urtavla med blånerad sekundvisare, index och visare i blankpolerat stål,
Mekaniskt urverk.
Rolex armband i svart krokopressat läder.
Rolex ref. 6294, serie nr. 14681.

Stor service februari 2016 samt nya packningar nytt glas.
Väl fungerande.

Urtavla med korrosionsangrepp vid indexen, armband med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urets diameter 32,5 mm.
Mekaniskt urverk.

Väl fungerande.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 4 895