BORDSLAMPA, "Tuben", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan AB, Åhus, 1900-talets andra hälft.

423441. BORDSLAMPA, "Tuben", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan AB, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Märkt undertill samt på röret.
Höjd 39 cm.
Längd på rör 76 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 39 cm.
Längd på rör 76 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 970