423179. VITRINSKÅP, Triva-serien, Erik Herlov, NK:s verkstäder Nyköping, 1950/60-tal.
Teak, grålackerade ben och metallister, skjutdörrar i glas. L 93,5 b 46 h 134. Etikettmärkt Triva. NK:s verkstäder Nyköping, Made in Sweden.
Bruksslitage. Fläckar.
Nyckel/nycklar finns.