4225271. SIDOBORD, ett par, "Ry", IKEA, 1990-tal.
Metall och glas.
Höjd till bordsskivan ca 56 cm. Diameter 40 cm. Total höjd ca 70 cm.
"Ry" introducerades i 1989 års IKEA-katalog. Då med förkromat metallunderrede.
Bruksslitage. Repor och märken. Ett smärre kantnagg på ena bordsskivan.
Auctionet Special: IKEA genom åren