SIDOBORD, ett par, "Ry", IKEA, 1990-tal.

4225271. SIDOBORD, ett par, "Ry", IKEA, 1990-tal.

Metall och glas.

Höjd till bordsskivan ca 56 cm. Diameter 40 cm. Total höjd ca 70 cm.

"Ry" introducerades i 1989 års IKEA-katalog. Då med förkromat metallunderrede.

Bruksslitage. Repor och märken. Ett smärre kantnagg på ena bordsskivan.

Tema

Auctionet Special: IKEA genom åren

Gör en kostnadsfri värdering!

Metall och glas.

Tema

Antal besök: 826