VASER, 2 st, lergods, jugend 1900-talets början. P.H Lundgren, Stockholm och Höganäs.

422417. VASER, 2 st, lergods, jugend 1900-talets början. P.H Lundgren, Stockholm och Höganäs.

Reliefdekor av fågel i barrträd samt slingrande ödla, glaserad i brungröna toner. Höjd 27 cm.

Smärre glasyrbortfall, kantlagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 159